Čakrové masáže

Čakry

čakry

Čakra znamená v indickém sanskrtu kolo. Skrze tyto rotující víry, umístěné nad sebou ve středu trupu protéká vesmírná energie. Jsou našimi energetickými centry. Stimulují tok životní energie v našem těle, a tím mu dodávají životní sílu. Energii neustále nasávají a vyzařují. Zobrazují se jako lotosové květy. Když jsou čakry v rovnováze a rozvinuté, projevuje se to našim zdravím a vyrovnaností. Čakry jsou v neustálém otáčivém pohybu. Mají průměr asi 10 cm. V každém centru energie jsou vibrace všech barev, avšak jedna barva (odpovídající hlavní funkci této čakry) vždy dominuje.

Velikost a kmitočet vibrací čaker určují množství a kvalitu energií, které jsou čakrami přijímány ze zdrojů různého druhu. Jsou to energie z kosmu, z hvězd, z přírody, atd.

Aromaterapie a čakry

Stejně jako jiné přírodní metody uzdravování byla i aromaterapie v naší době znovuobjevena přírodním lékařstvím. Rostliny, z nichž každá má svoje vlastní poselství, čekají na to, aby mohly sloužit člověku svými barvami, látkami a vůněmi. A tím prospět k jeho harmonii a lepšímu zdraví. Ve svých aromatických esencích přechovávají rostliny svoji nejvnitřnější podstatu v její ryzí čistotě, aby ji pak v daný okamžik dobrovolně vyzařovali. Jejich „voňavé duše“ se spojí s naší duší a vyvolává v nás procesy proměny.

Při terapii a masáži s čakrami (úvodem vysvětlím druhy čaker) s klientem zjistím, které čakry jsou blokované, apod. Potom vysvětlím, co blokaci způsobuje a jak můžeme čakru čistit a aktivovat. Po krátkém rozhovoru 10 – 15 minut se klient uloží na lehátko a začínáme s masáží. Pro čištění a aktivaci určité čakry masírujeme části těla, na které je čakra „umístěna“. Dodržuji směr otáčení u žen i mužů a používám speciální aroma-terapeutickou vůni dané čakry. Vše klientovi dopodrobna vysvětlím u nás ve studiu.

type čaker